KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Krita 5783116
nr 578 3116
Rune Jansson
(1918-2014), Sverige
Krita, Monogramsignerad , Rune Jansson-32, 21x16
Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.
måndag 20 april 2009
kl 18:08:58